Καλώς ήρθατε στα διαδικτυακά μας προγράμματα!

Μέσα από αυτή τη σελίδα  θα προβάλονται τα κηρύγματα Ευαγγελίου τις Κυριακές, Βιβλικές μελέτες τις Τετάρτες και άλλες έκτακτες εκδηλώσεις.

Πρόγραμμα Τετάρτης 08/04/2020 στις 8 μ.μ.

  1. Εισαγωγή
  2. Βιβλικό ανάγνωσμα – Προσευχή
  3. Ύμνος «Όταν νιώθω να φωλιάζει κάποιος φόβος»
  4. Βιβλική μελέτη
    • Ομιλητής: Δημήτρης Παπαδημητρίου
    • Θέμα: «Οι προτεραιότητές μας»
  5. Προσευχή
  6. Ύμνος «Ψάλλετε τα μεγαλεία Του»

Ανακοινώσεις

  • Την Τετάρτη 8/4 στις 8 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί αναμετάδοση Βιβλικής Μελέτης μέσω της ιστοσελίδας μας. Ομιλητής θα είναι ο κ. Δημήτρης Παπαδημητρίου.

  • Το Σάββατο 11/4 στις 6 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί αναμετάδοση Πασχαλινού Προγράμματος που επιμελούνται γυναίκες των εκκλησιών μας.

Πρόγραμμα Μ. Εβδομάδας

ημερα θεμα ομιλητησ περικοπη
Κυριακή Βαΐων (πρωί) Η ΕΙΣΟΔΟΣ Κωνσταντίνος Αποστόλου Ιωαν.12:12-19
Μ. Δευτέρα (απόγευμα) ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΞΟ Παναγιώτης Κονταξάκης Ιωαν. 12:23-25
Μ. Τρίτη (απόγευμα) ΤΟ ΦΩΣ Γιάννης Π. Κρεμμύδας Ιωαν.12:42-47
Μ. Τετάρτη (απόγευμα) ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Γιάννης Καγκιούζης Ιωαν.13:1-15
Μ. Πέμπτη (απόγευμα) Ο ΔΡΟΜΟΣ Γιώργος Π. Αλεξανδρής Ιωαν.14:4-11
Μ.  Παρασκευή (πρωί) ΤΟ ΤΕΛΟΣ Φώτης Ρωμαίος Ιωαν. 19:14-30
Μ. Σάββατο (απόγευμα) Η ΣΙΓΗ Κώστας Τσεβάς Ιωαν. 19:31-42
Κυριακή Πάσχα (πρωί)      Η ΑΡΧΗ   Φιλήμων Τυλλιανάκης    Ιωαν.20:1-19   

Πρόγραμμα για παιδιά 07/04/2020 στις 7:30 μ.μ.

Παιδιά, μαζέψτε πολλή όρεξη, λευκά χαρτιά, ψαλίδι, κόλλα και χρώματα κι ελάτε να ψάξουμε στη Βίβλο για αλήθειες για τη ζωή μας, να γελάσουμε και να δημιουργήσουμε. Και όλα αυτά μαζί με τη Κα Μαρία!

Τις φιγούρες για τη κατασκευή μπορείτε να τις κατεβάσετε εδώ.

Στείλτε μας τα σχόλιά σας, μια ιδέα ή και τη φωτογραφία από την κατασκευή που θα φτιάξετε στο: paidia@evangelicalchurches.gr 

Διαδικτυακή συζήτηση 05/04/2020 στις 7 μ.μ.

  • Ζωντανή μετάδοση
  • Κυριακή 05/04/2020 στις 7 μ.μ.
  • Θέμα: Το άγχος και ο φόβος μιας πιθανής νόσησης
  • Εισήγηση: κ. Σοφία Πορτινού - Κλινική Ψυχολόγος

Πρόγραμμα Κυριακής 05/04/2020 στις 11 π.μ.

  1. Καλωσόρισμα
  2. Ύμνος 1ος – «Αν»
  3. Παιδική ιστορία
  4. Ύμνος 2ος – «Είν’ ισχυρός ο Θεός μας»
  5. Κήρυγμα του Ευαγγελίου
  6. Προσευχή
  7. Ύμνος 3ος – «Για με αν ζω είναι ο Χριστός πνοή»

 

Πρόγραμμα Τετάρτης 01/04/2020 στις 8 μ.μ.

  1.  Ύμνος – «Μες στον Χριστό»
  2. Βιβλική μελέτη
    • Ομιλητής: Δημήτρης Παπαδημητρίου
    • Θέμα: Η παραβολή του καλού Σαμαρείτη
    • Ανάγνωσμα: Λουκάς 10:25-37
  3. Προσευχή
  4. Ύμνος – «Την φύση Σου κοιτάζω»

Πρόγραμμα Κυριακής 29/03/2020 στις 11 π.μ.​

  1. Καλωσόρισμα – Εισαγωγή – Προσευχή
  2. Ύμνος 1ος – «Η ψυχή μου ψηλά φτερουγίζει»
  3. Ύμνος 2ος – «Τι όνομα γλυκό»
  4. Παιδική ιστορία και ύμνος
  5. Κήρυγμα του Ευαγγελίου
    • Ομιλητής: Φιλήμων Τυλλιανάκης
    • Θέμα: «Έχουμε Λόγο να προσευχόμαστε!»
  6. Προσευχή
  7. Ύμνος 3ος – «Για τη δόξα Σου Κύριε»

Πρόγραμμα Τετάρτης 25/03/2020 στις 8 μ.μ.

  1. Καλωσόρισμα – Προσευχή
  2.  Ύμνος
  3. Βιβλική μελέτη
    • Ομιλητής: Γιώργος Π. Αλεξανδρής
    • Θέμα: Νεογέννητα βρέφη, αλλά και ζωντανές πέτρες
    • Ανάγνωσμα: Α’ Πέτρου 1:22-2:10
  4. Προσευχή
  5. Ύμνος

Πρόγραμμα Κυριακής 22/03/2020 στις 11 π.μ.

  1. Καλωσόρισμα – Εισαγωγή – Προσευχή
  2. Ύμνος 1ος – «Λατρεύω ένα Σωτήρα»
  3. Παιδική ιστορία
  4. Ύμνος 2ος – «Ποιμένας μου ο Κύριος»
  5. Κήρυγμα του Ευαγγελίου
  6. Προσευχή
  7. Ύμνος 3ος – «Ζήτησε τη Βασιλεία του Θεού»

Πρόγραμμα Τετάρτης 18/03/2020 στις 8:15 μ.μ.

  1. Καλωσόρισμα – Προσευχή
  2. Ύμνος
  3. Βιβλική μελέτη
  4. Προσευχή
  5. Ύμνος

Πρόγραμμα Κυριακής 15/03/2020

  1. Καλωσόρισμα – Εισαγωγή – Προσευχή
  2. Ύμνος 1ος  – “Ελπίδα ουράνια”
  3. Παιδική ιστορία
  4. Ύμνος 2ος – “Έφτιαξα παιδί”
  5. Κήρυγμα του Ευαγγελίου
    • Ομιλητής: Δημήτρης Παπαδημητρίου
    • Θέμα: Ο Κύριος της ιστορίας
  6. Προσευχή
  7. Ύμνος 3ος – “Μέσα απ’ την ψυχή μου σ’ αγαπώ”
  8. Ευχή/Ευλογία
Close Menu